Інститут Святого Климента Папи, Українського Католицького Університету

Вул. Іл. Свєнціцького, 17
м. Львів, 79011
Тел.: (38/032) 240-99-40 (секретаріат)
Тел.: (38/032) 240-99-44
(відділ інформації та зовнішніх зв'язків)
Факс: (38/032) 240-99-50
Ел. пошта: [email protected]

Тема Патріархату – константа у стосунках між УГКЦ і Апостольським Престолом

8 квітня 2012 | Події,

«Ось уже останніх 20 років тема Патріархату УГКЦ є такою собі константою у стосунках між нашою Церквою й Апостольським престолом. Її ми обговорюємо з Понтифіком щоразу, під час кожного мого візиту до Ватикану», – зазначив Блаженніший Святослав (Шевчук), згадуючи зустріч зі Святішим Отцем Венедиктом XVI, яка відбулася 16 березня 2012 року.

«Розвиток Церкви передбачає зближення її до патріаршого устрою. Тож якщо ми відмовимося змагати до цього, це означатиме, що ми відмовилися прогресувати. Понтифік попросив бути терпеливими, невтомно працювати. І цей великий день, на думку Папи, обов‘язково скоро настане», – підкреслив Глава УГКЦ.

Підсумовуючи річницю свого предстоятельського служіння, Блаженніший Святослав поділився і новими перспективами діяльності. «Планів є багато, але найголовніший – душпастирський. «Жива парафія місце зустрічі з живим Христом» – так називається стратегія розвитку УГКЦ до 2020 року. Святіший Отець дуже зацікавився нашим проектом, бо парафія – головна клітина церковного тіла. Адже щоб будувати перспективу цілого, треба акцентувати увагу на деталях, у даному контексті – на парафіяльних спільнотах. Необхідно забезпечити їх всіма умовами та інструментами зростання».

Упродовж свого тижневого перебування на Апеннінах Верховний Архиєпископ Києво-Галицький відвідав багато декастерій Римської курії: Конгрегацію католицької освіти й Конгрегацію Східних Церков, Генеральний секретаріат Синоду Єпископів, а також Папські Ради у справах єдності між християнами, у справах культури та у справах соціальної комунікації. Предстоятель греко-католиків України зазначив, що дуже важливим був його візит до Папськї Ради у справах єдності між християнами, тому що Апостольську столицю особливо цікавить роль УГКЦ в екуменічному діалозі.

Маріанна Кузан

© 2010 Інститут Святого Климента Папи Українського Католицького Університету.